Doradztwo Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery

W dzisiejszym złożonym świecie zawodowym, coraz większa liczba jednostek szuka wsparcia i wskazówek dotyczących swojej ścieżki kariery. Doradztwo zawodowe stało się niezmiernie ważne, pomagając jednostkom odkryć ich pasje, predyspozycje oraz umiejętności, a także prowadzić je w wyborze i realizacji odpowiedniego planu kariery.


Jak radzić sobie z emocjami – złość, frustracja, smutek

Emocje odgrywają kluczową rolę w naszym życiu, wpływając na relacje z innymi ludźmi oraz na sukces w biznesie. Czasami trudne emocje, takie jak złość, frustracja, smutek, gniew i strach, mogą sprawić, że czujemy się przytłoczeni i niepewni. Dziś chciałabym się skupić na konkretnych technikach radzenia sobie z emocjami. Omówię także, dlaczego mamy emocje i co […]


Czy coaching jest dla mnie?

Proces coachingowy stał się w ostatnich latach bardzo popularny, a zainteresowanie nim rośnie w miarę jak coraz więcej osób poszukuje sposobów na rozwijanie swoich umiejętności i osiąganie celów. Jednak wyżej wspomniana popularność ma swoje mankamenty. Na rynku możemy znaleźć coraz więcej wannabe coachów podpinających się pod ten zawód bez jakiegokolwiek wykształcenia i kompetencji. Inna kwestia […]


Coaching a psychoterapia – na czym polega różnica

W ostatnim czasie bardzo modne stało się korzystanie z usług profesjonalnego coacha – w szczególności przez osoby ze świata biznesu. Część osób korzysta z takiej możliwości rozwoju dzięki firmie, która ma własnych coachy, jest też bardzo duża grupa osób, która sama podejmuje się inwestycji. Jednym z częstych pytań, które otrzymuję podczas swoich konsultacji jest “czym […]


Jak dowiedzieć się co chcę robić w życiu

Jak dowiedzieć się co chcę robić w życiu

Kiedyś w jednym z artykułów przeczytałam, że będziemy zmieniać swoją profesję średnio co 7 lat. Może to oznaczać zmianę specjalizacji pozostając w tym samym obszarze (czyli np. jesteś testerem oprogramowania i stopniowo wchodzisz w rolę developera) lub bardziej radykalne zmiany jak praca w finansach i zmiana na posiadanie własnej kwiaciarni.


Jak wybrać dla siebie coacha?

Jeśli właśnie szukasz profesjonalnego coacha to serdecznie Ci gratuluję. Zapewne jesteś na etapie wysokiej świadomości siebie i chcesz od życia czegoś więcej. Możliwe, że do końca nie wiesz jak do tego dojść, coś Cię blokuję i szukasz osoby, która mogłaby wesprzeć Cię w tej drodze.


Podwyżka po okresie próbnym

Częstym tematem podczas konsultacji jest podwyższenie wynagrodzenia po okresie próbnym. Czy można poprosić pracodawcę o wzrost pensji, jeśli przełożony jest zadowolony z pracy i chce przedłużyć z nami współpracę?  


Nawyki, które ułatwiają życie

Kiedyś usłyszałam od swojego znajomego, że nawyki mają tylko nudziarze. Zero spontaniczności, zero improwizacji, posiadanie życia które niczym się nie wyróżnia. Będąc osobą młodą, ciężko nam myśleć o nawykach. Często też traktujemy je bardzo negatywnie, mamy poczucie że jest to coś mało interesującego, a także trudnego. Nie zawsze rozumiemy ich sens.