Kiedy warto pomyśleć o zmianie pracy?

Praca to duża część naszego życia, która może dawać nam tak samo satysfakcję i spełnienie, jak i generować problemy zdrowotne oraz wysoki poziom stresu. Nie zawsze od razu zauważamy pierwsze symptomy przepracowania i zmęczenia, czy też wypalenia zawodowego, który jest poważnym następstwem m.in. chronicznego stresu w pracy. Dziś chciałabym abyś zwróciła uwagę na kilka elementów, […]


Zostajesz zwolniony z pracy – co dalej?

Według badań Thomasa Holmesa i Richarda Rahe’a wynika, że zwolnienie z pracy jest 8 na liście najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nie zawsze udaje się nam uniknąć wysokiego poziomu stresu – firma robi zwolnienia grupowe, upada, przestaje istnieć. Często nie mamy na to żadnego wpływu, chociaż bardzo staraliśmy się w pracy poprzez realizację zadań i […]


CV bez doświadzenia jak napisać

Jak napisać CV bez doświadczenia?

Jeszcze kilka lat temu stałam nad tym samym dylematem – byłam na drugim roku studiów, na mojej uczelni odbywały się targi pracy, miałam wrażenie, że wiele topowych firm chce nas – studentów do siebie. A nie miałam zielonego pojęcia jak mam ich przekonać aby zainwestowali właśnie we mnie.


Brak odpowiedzi na CV

Brak odpowiedzi na CV – 5 wskazówek z czego wynika

Wysyłasz CV, ale cały czas nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi. Brak odpowiedzi na CV? Masz poczucie, że swoimi wymaganiami odpowiadasz na potrzeby organizacji, ale z jakiegoś powodu firmy się do Ciebie nie odzywają. Z czego może to wynikać? Dziś rozwieję Twoje wątpliwości dotyczące procesu wysyłania CV.


Najczęstsze błędy przy pisaniu CV

Znasz to uczucie kiedy tak bardzo chcesz zmienić pracę, wiesz że to najlepszy moment, ale… patrzysz na swoje CV po raz 10 i nadal nie wiesz jak się za nie zabrać? Ciekawe oferty na rynku ciągle się pojawiają, ale zanim weźmiesz się za CV, już zdążą zniknąć. Jeśli to Cię pocieszy – nie jesteś w […]


W jakim programie napisać swoje CV?

Przychodzi ten dzień w pracy gdy wiemy, że już nie chcemy w niej być. Nie czujemy tej samej satysfakcji, nie jesteśmy tak samo zdeterminowani do zadań. Problemy przestajemy traktować jako nowe wyzwanie w których możemy czegoś się nauczyć. Nasza praca przestaje nas ekscytować.


Jak student powienien napisać pierwsze CV bez doświadczenia?

Wiele młodych osób, które aplikują na pierwsze staże lub prace nie do końca wie jak podejść do napisania CV. Nic w tym dziwnego, jeśli jeszcze nie mamy za sobą pierwszych doświadczeń, a CV służy właśnie do jego przedstawienia. Pytanie które warto sobie postawić dotyczy w szczególności tego co będzie ważne dla samego rekrutera.


Jakie pytania warto zadać podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Jeszcze kilka lat temu rozmowa rekrutacyjna była dyskusją, gdzie rekruter zadawał pytania, kandydat skrupulatnie odpowiadał, rozmowa się kończyła i … później dostawało się (lub też nie) odpowiedź. Dzisiaj w wielu branżach wygląda to zgoła inaczej. Rynek potrzebuje wielu wykwalifikowanych pracowników, co powoduje braki w zasobach i wzmożoną potrzebę znalezienia odpowiednich osób na stanowisko.