Cele i postanowienia noworoczne - Ona dla Niej

Nie wiesz jaka usługa dla Ciebie? Pomogę wybrać najlepszą - zadzwoń! 504 001 295

Renata Szatecka Konsultacje CV

Cele i postanowienia noworoczne

Opublikowany
Warning: Undefined variable $datestyleprint in /home/klient.dhosting.pl/kszatecki/onadlaniej.pl/public_html/wp-content/themes/FoundationPress-master-clean/FoundationPress-master/single.php on line 11
18 gru 2022

Dziś chciałabym pogadać z Tobą o podsumowaniach i celach rocznych.

Wiem, że temat jest maglowany na sto dwa, w social mediach wszyscy chwalą się swoimi osiągnięciami i czasami ciężko już na to patrzeć. Cóż, warto mieć z tyłu głowy, że za każdym sukcesem stoi pasmo porażek i to nie jest tak, że wszystkim się udaje tylko nie nam. Po prostu wolimy dzielić się pozytywami, a nie trudną sytuacją w pracy czy w domu.

Jednak wracając do podsumowań i celów – są one turbo ważne. Większość robi je na koniec roku, ja zachęcam Cię do podsumowań przynajmniej miesięcznych, a celów kwartalnych. Z prostego względu – w ten sposób będziemy ciągle o nich pamiętać i nimi żyć. Będą z tyłu naszej głowy, gdy będziemy podejmować decyzje. A o to w tym właśnie chodzi. Druga kwestia to poczucie sprawczości – masz wpływ na swoje życie i od Ciebie zależy jak świadomie nim zarządzisz.

 

Koło Życia - czyli jak robić podsumowania i postanowienia noworoczne

Świetnym narzędziem do robienia podsumowania jest Koło Życia, które na swoje potrzeby subtelnie zmodyfikowałam.

Dzielimy koło na 8 części w tym na:

 • Praca – kariera zawodowa, ścieżka kariery
 • Pieniądze – dochody, inwestycje
 • Środowisko życia – otoczenie, dom, biuro
 • Rozwój osobisty – nauka, rozwój poprzez pracę
 • Zdrowie i wypoczynek – wakacje, stan zdrowia, ruch, dieta
 • Wspólnota – życie towarzyskie, przyjaciele
 • Rodzina – relacje, dom
 • Życie duchowe

W pierwszym etapie oceniamy w skali od 1 do 10 zadowolenie w każdym z obszarów na dany moment. Dopisujemy co osiągnęliśmy, z czego jesteśmy zadowoleni. Staramy się zrobić to jak najdokładniej aby przy każdym obszarze napisać chociaż 3 punkty.

W drugim etapie robimy to samo koło i wypisujemy w skali od 1 do 10 jaki poziom chcemy osiągnąć w kolejnym roku oraz nasze cele – co chcemy osiągnąć w danych obszarach, nad czym popracować.
Kilka sugestii/autorefleksji:

 • Zawsze staram się wpisywać liczby, terminy oraz określać jakie moje wartości stoją za danym celem.
 • Zachęcam Cię do wykonania tego ćwiczenia w domu, zapisania na kartce i pozostawienia w widocznym miejscu, gdzie możesz do niego wracać.
 • Od kiedy robię to ćwiczenie, jestem bardziej uważna na takie elementy jak wspólnota czy środowisko życia – po prostu do tej pory one zawsze były „ok”, nie analizowałam ich i nie zastanawiałam się, co mogę w nich polepszyć.

#Konsultacja indywidualna

Potrzebujesz pomocy, aby skutecznie budować swoją karierę, awansować czy też chciałabyś zmienić pracę? Mogę Ci w tym pomóc. Umów się na dedykowaną konsultację indywidualną

Konsultacja indywidualna 60-minutowa – 296 PLN

Umów się na konsultację indywidualną

Jakie pytania warto sobie zadać, tworząc listę celów

Dodaję dodatkowe pytania pomocnicze, z którymi może być Ci łatwiej określić swoje cele:

– co jest dla Ciebie najważniejsze w pracy? Na ile obecne obowiązki dostarczają Ci satysfakcji?
– w jaki sposób rzeczy, które posiadasz, czynią Twoje życie lepszym?
– jakie rzeczy można kupić, których posiadanie uszczęśliwiłoby Cię?
– co w Twoim środowisku pozbawia Cię energii?
– jaka nowa umiejętność sprawiłaby wielką odmianę w kwestii realizacji Twoich marzeń?
– odmaluj obraz jak wg Ciebie wyglądałoby idealne życie rodzinne/z Twoim partnerem. Co możesz zrobić aby stało się rzeczywistością?

Postanowienia roczne mają to do siebie, że jesteśmy rozemocjonowani nowym planem, jest w nas dużo energii i chęci do działania. Mamy poczucie, że możemy zacząć od nowa.
I to jest super, tylko ma jeden mankament. Gdy znowu wrócimy do pracy, do tych samych wymagających zadań, nasza energia zacznie wyparowywać. Dlatego bardzo ważne jest, aby Twoje cele były realne i abyś miał/a możliwość wracania do nich regularnie – nie tylko na koniec roku.
Trzymam kciuki i daj znać jak Ci poszło 🙂

PS część tekstów jest tworzona na bazie wpisów, które dostają moi obserwatorzy w ramach newslettera.
Jeśli chcesz dołączyć do tych osób i być na bieżąco, koniecznie się zapisz, a oprócz  ćwiczeń, będziesz otrzymywać wyjątkowe zniżki na produkty.

Dołącz do zamkniętej grupy na FB "Kariera na własnych zasadach"

Zależy Ci na pracy w miejscu, gdzie czujesz satysfakcję z wykonywanych zadań i jesteś doceniana? A może podjęłaś decyzję o zmianie pracy, ale nie wiesz, jak napisać CV, zbudować pewność siebie i przekonać rekrutera? Dołacz do zamkniętej grupy na FB "Kariera na własnych zasadach" i sama kreuj okazje zawodowe!

  Zostaw komentarz

  Zostaw odpowiedź

  Copyright 2023 Onadlaniej.pl | Polityka prywatności