Podwyżka po okresie próbnym - Ona dla Niej

Nie wiesz jaka usługa dla Ciebie? Pomogę wybrać najlepszą - zadzwoń! 504 001 295

Renata Szatecka Konsultacje CV

Podwyżka po okresie próbnym

Opublikowany
Warning: Undefined variable $datestyleprint in /home/klient.dhosting.pl/kszatecki/onadlaniej.pl/public_html/wp-content/themes/FoundationPress-master-clean/FoundationPress-master/single.php on line 11
24 sty 2023

Częstym temat podczas konsultacji jest podwyższenie wynagrodzenia po okresie próbnym. Czy można poprosić pracodawcę o wzrost pensji, jeśli przełożony jest zadowolony z pracy i chce przedłużyć z nami współpracę?

 

Czy po okresie próbnym należy się podwyżka?

Bardzo dużo zależy od tego, co zostało ustalone podczas przygotowywania umowy. Jeśli pracodawca powiedział, że kandydat może oczekiwać wzrostu wynagrodzenia o np. 500zł, ale dopiero po 3 miesięcznym okresie próbnym, to warto przypomnieć o takiej rozmowie i się do niej przygotować. Tak samo jeśli podczas rekrutacji podaliśmy widełki, firma zaproponowała dolny próg, ale wynegocjowaliśmy wzrost po okresie próbnym. W takim przypadku warto samemu wyjść z propozycją rozmowy, jeśli temat nie wyszedł od strony pracodawcy.

To, co warto zrobić przed rozmową o podwyżce, to wypisać sobie wszystkie osiągnięcia oraz argumenty, które mogą świadczyć o sukcesie wdrożenia w firmę.

Natomiast jeśli takiej rozmowy nie było, negocjacje zarobków mogą być sporo trudniejsze. W takim przypadku oczywiście można sprawdzić jakie jest stanowisko naszego pracodawcy i czy jest otwartość na dyskusję. Jednak rekomenduję aby wcześniej dowiedzieć się czy w firmie jest taka praktyka zanim umówimy się na spotkanie z szefem. Inaczej możemy być odebrani jako osoby skupione wyłącznie na pieniądzach

#Konsultacja indywidualna

Twój okres próbny dobiega końca i chcesz wywalczyć dla siebie podwyżkę? Mogę Ci w tym pomóc.

Konsultacja indywidualna 60-minutowa – 296 PLN

Umów się na konsultację indywidualną

Negocjacje wynagrodzenia

Przed spotkaniem nt. negocjacji wynagrodzenia, przygotuj sobie kwotę brutto jaką chcesz zarabiać. To ważne aby od razu mieć odpowiedź, a nie czekać aż przełożony sam coś zaproponuje. Nie czekaj do samego zakończenia okresu próbnego i wyjdź z propozycją rozmowy chwilę wcześniej. Możesz powiedzieć, że chcesz porozmawiać o swoich wynikach, wdrożeniu i przedłużeniu umowy. Przełożony poczuje, że wychodzisz z inicjatywą, a Ty będziesz mieć świetny pretekst aby porozmawiać o wyższej pensji. Pamiętaj aby nie prosić o podwyżkę tylko negocjować – często to powtarzam, bo to w jaki sposób myślimy o kwestiach zawodowych determinuje nasz sposób wypowiedzi i zachowania.

Jeśli właśnie czekasz na ofertę pracy, to pamiętaj że zawsze łatwiej będzie Ci negocjować wyższe wynagrodzenie na starcie pracy – wtedy pracodawcy bardzo zależy aby Ciebie zatrudnić na dane stanowisko, ustala warunki zatrudnienia i upewnia się czy obie strony są zadowolone. Gdy się na nią zgodzisz, zaczynacie współpracę. Jeśli po 3 miesiącach zmienisz zdanie, bo dane wynagrodzenie nie będzie już dla Ciebie atrakcyjne, możesz pokazać się od strony osoby, która nie wie czego chce i nigdy nie będzie zadowolona. Dlatego jeśli możesz, negocjuj na samym starcie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu do rozmowy podwyżkowej – zachęcam Cię do skorzystania z konsultacji indywidualnej podczas której przygotujemy różne scenariusze rozmowy oraz Ciebie do odbycia takiej rozmowy z przełożonym. Wielu klientów wykorzystuje tę opcję gdy:
– ma obawy jak zostanie odebrany przez swojego szefa i boi się reakcji przełożonego
– nie wie czy przygotowane argumenty są wystarczające, a chce wypaść jak najlepiej
– nie ma pewności kiedy będzie najlepszy moment na taką rozmowę
Każdy z moich klientów po odbyciu konsultacji, otrzymał podwyżkę – czy chcesz dołączyć do ich grona? Zapisz się na konsultację.

 

Przeczytaj także: Szef nie chce dać podwyżki? Sugestie co możesz zrobić
Jak wygląda pierwsza sesja coachingowa

Dołącz do zamkniętej grupy na FB "Kariera na własnych zasadach"

Zależy Ci na pracy w miejscu, gdzie czujesz satysfakcję z wykonywanych zadań i jesteś doceniana? A może podjęłaś decyzję o zmianie pracy, ale nie wiesz, jak napisać CV, zbudować pewność siebie i przekonać rekrutera? Dołacz do zamkniętej grupy na FB "Kariera na własnych zasadach" i sama kreuj okazje zawodowe!

    Zostaw komentarz

    Zostaw odpowiedź

    Copyright 2023 Onadlaniej.pl | Polityka prywatności