Nie wiesz jaka usługa dla Ciebie? Pomogę wybrać najlepszą - zadzwoń! 504 001 295

Renata Szatecka Konsultacje CV

Moje Top 5 filmów na wieczór

Każdy z nas ma takie wieczory, gdzie najchętniej schowałby się pod koc i cały wieczór oglądał filmy.
Osobiście uwielbiam spokojniejsze dni kiedy mogę sobie na to pozwolić i nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Przygotowuję ulubioną herbatę i ciastko, biorę kocyk i Pako (czyli mojego psa) i wspólnie odpoczywamy.
Pozostając w wakacyjnym nastroju i ciesząc się spokojniejszym czasem (mam nadzieję, że też to czujesz)
chciałabym Ci polecić moje odkrycia filmowe, o których usłyszałam przez przypadek albo ktoś mi je zarekomendował, natomiast po obejrzeniu byłam zaskoczona, że nie widziałam ich w ramach większej kampanii promocyjnej, ponieważ były naprawdę dobre.

Cud w celi numer 7

W filmie poznajemy mężczyznę o imieniu Memo, który ma niepełnosprawność intelektualną i wraz ze swoją matką i córką mieszkają w skromnym domu na wsi. Ich życie wydaje się spokojne i bezproblemowe, pomimo wyzwań zdrowotnych głównego bohatera. Pewnego dnia, jedno z dzieci z pobliskiej okolicy spada z klifu. Bardzo szybko dochodzi do oskarżenia Memo, a ojciec dziecka, który jest wojskowym postanawia zrobić wszystko, aby Memo zapłacił jak największą karę za śmierć dziecka.
Główny bohater trafia do więzienia, a dziewczynka z coraz słabszą babcią, próbują poradzić sobie same w czasie gdy Memo czeka na wyrok.

Film jest idealny dla oglądania z rodziną, samemu czy też z partnerem. Familijny, z dużą ilością scen humorystycznych jak i tych, gdzie będzie potrzebna chusteczka na otarcie łez wzruszenia.
Film był moim największym zaskoczeniem ostatniego roku, ponieważ jego opis na początku nie wydawał się bardzo atrakcyjny, natomiast okazał się przepiękny w swoim przekazie.

#Konsultacja indywidualna

Potrzebujesz pomocy, aby skutecznie budować swoją karierę, awansować czy też chciałabyś zmienić pracę? Mogę Ci w tym pomóc. Umów się na dedykowaną konsultację indywidualną

Konsultacja indywidualna 60-minutowa – 296 PLN

Umów się na konsultację indywidualną

Contratiempo. Niewidzialny gość.

Wysoko sytuowany mężczyzna zostaje znaleziony w pokoju hotelowym wraz ze swoją kochanką.
Niestety kobieta nie żyje, a sam mężczyzna nie pamięta co się stało. Zostaje oskarżony o zabójstwo i czeka na rozpoczęcie sprawy. Ponieważ jego przyszłość jest niepewna, a on sam ciągle podtrzymuje że jest niewinny, decyduje się na zatrudnienie pani adwokat, która pomaga mu poukładać całą historię w całość.
Film już od pierwszej sceny jest tajemniczy i z każdą kolejną, bardziej złożony niż może się wydawać na początku. Dodając do tego bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową oraz mroczną scenerię, mamy ciągłe wrażenie że jesteśmy w środku tajemnicy i tylko czekamy, aż zrozumiemy co się zadziało. Jednak to zrozumienie wcale nie jest oczywiste – gdy mamy poczucie, że zaczynamy się domyślać, reżyser płata nam figle i znowu wracamy do punktu wyjścia.
Film ma kilka scen, które mogą być straszne (czytaj podskoczysz, bo się przestraszysz) choć jako całość to kryminał. Warto obejrzeć w skupieniu gdy nie będziemy wykonywać innych obowiązków, ponieważ inaczej szybko stracimy wątek i zrozumienie kontekstu.

Polecam gorąco m.in. za utrzymanie napięcia od samego początku do końca, a także sposób prowadzenia narracji.

 

Zaginiona dziewczyna

Film zaczyna się od zgłoszenia na policję zaginięcia żony. Przystojny mąż Nick (grany przez Bena Afflecka) wydaje się być chętny do współpracy z policją i tak samo jak reszta, chce zrozumieć co się stało. Jednak z dnia na dzień sam zaczyna coraz bardziej motać się w swoich zeznaniach, a na światło dzienne wychodzą nowe poszlaki, które działają na niekorzyść głównego bohatera.

Chociaż z pozoru może się wydawać, że historia jest prosta (mówimy o zaginięciu), tak im więcej widzimy, tym tak naprawdę mniej wiemy – główny bohater coraz bardziej się pogrąża, a nam ciężko uwierzyć, że zakończenie będzie tak oczywiste?

To, co podobało mi się najbardziej (a co sam film wywołał) to moje wewnętrzne zmieszanie komu powinno się kibicować i czy główny bohater to człowiek, którego warto darzyć sympatią. Ta niepewność sprawiała, że film oglądałam z jeszcze większą ciekawością i chęcią zrozumienia co tak naprawdę stało się w salonie i co oznaczają kolejne prezenty otrzymywane przez głównego bohatera.
Drugi element godny uwagi to narracja, która w pewnym momencie przestaje być prowadzona tylko wokół głównego bohatera.

Film powstał na podstawie książki o tym samym tytule i uważam, że jest naprawdę wysokopoziomową adaptacją

Manchester by the Sea

Lee, główny bohater filmu, dostaje informację, że jego brat umarł i przekazał opiekę nad synem właśnie jemu. Zszokowany decyzją, musi powrócić do miejsca w którym spędził wiele lat swojego życia po to,  aby zarządzić opieką Patricka.

Ten film to nie tylko relacja wujka ze swoim bratankiem. To bardzo głęboka i smutna historia pokazująca przeszłość Lee – cudownego ojca i męża, który w tej chwili cierpi i nie potrafi poradzić sobie z przeszłością. Gdy na początku filmu widzimy głównego bohatera, może być nam ciężko uwierzyć że ten człowiek kiedyś był otwarty, wesoły i po prostu szczęśliwy.

Doceniam ten film za umiejętność poprowadzenia widza przez całą skalę emocji – smutek, wzruszenie, żal, rozbawienie. Uważam, że to bardzo trudny zabieg, który udaje się niewielu osobom. Cały czas liczymy na pozytywne zakończenie i mamy nadzieję, że w życiu tej dwójki bohaterów nastąpi pełen przełom, który wpłynie na ich relację.

Pokuta

Film zaczyna się bardzo niewinnie. Wracamy do ciepłego lata 1935 roku, gdzie możemy z bliska oglądać zamożną rodzinę oraz Briony – 13 letnią dziewczynkę, która uwielbia pisać powieści i ma nieco wybujałą wyobraźnię. W momentach gdy nie pisze, chodzi za synem służącej Robbim i sprawdza co robi gdy pracuje. Pewnego dnia odkrywa, że Robbie oraz jej starsza siostra mają romans. Dziewczynka jest świadkiem kilku wydarzeń, które prowadzą ją do nadinterpretacji tego co się stało i oskarża syna służącej o przestępstwo.
Robbie musi ponieść karę, pomimo, że Celia – siostra Briony się temu sprzeciwia. Briony dopiero z czasem zrozumie konsekwencje swojego oskarżenia.
W filmie możemy oglądać sceny z II wojny światowej oraz dalszą historię Celii oraz syna służącej i ich miłości pomimo mezaliansu.
Jeśli lubisz wątki wojny połączone z miłością, to film może Ci się bardzo spodobać.
A przy okazji polecam Ci także książkę o tym samym tytule, na podstawie której powstał film.

Jeśli podobają Ci się takie polecenia filmowe, to zachęcam Cię do zapisania się do newslettera – będziesz na bieżąco ze wszystkimi publikacjami.

Zostaw komentarz

4 komentarze “Moje Top 5 filmów na wieczór”

Zostaw odpowiedź

Copyright 2023 Onadlaniej.pl | Polityka prywatności