Nie wiesz jaka usługa dla Ciebie? Pomogę wybrać najlepszą - zadzwoń! 504 001 295

Renata Szatecka Konsultacje CV

Jak napisać CV bez doświadczenia?

Jeszcze kilka lat temu stałam nad tym samym dylematem – byłam na drugim roku studiów, na mojej uczelni odbywały się targi pracy, miałam wrażenie, że wiele topowych firm chce nas – studentów do siebie. A nie miałam zielonego pojęcia jak ja mam ich przekonać do tego, żeby zainwestować właśnie we mnie.

Dziś chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma radami na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę i co może dać Ci możliwość rozpoczęcia współpracy.
Pamiętaj też, że na tym wczesnym etapie kariery zawodowej, brak zaproszenia na rozmowę, nie wynika z braku doświadczenia tylko źle przygotowanego CV. Dlatego tak ważne jest, aby o nie zadbać i przygotować je dobrze.

Zachęć odbiorcę aby przeczytał Twoje CV.

Chociaż z pozoru brzmi jak banał, to jest ogromnym wyzwaniem dla osób, które mają 5, 10 czy 20 lat doświadczenia. Wiele osób nadal wysyła CV w Wordzie, które się rozjeżdża, bez punktacji ze zdjęciem z imprezy. Pamiętaj, że najlepiej wysyłać CV w pdfie, a zdjęcie nawet na białej ścianie, jest lepsze niż to z wesela.

#Konsultacja CV

Nie wiesz jak napisać skuteczne CV bez doświadczenia? Mogę Ci w tym pomóc.

Konsultacja CV 60-minutowa – 296 PLN

Umów się na konsultację CV

Dodaj podsumowanie profilu.

Już na wstępie zainteresuj pracodawcę swoim CV i napisz dlaczego chcesz pracować w danej firmie i to w niej się rozwijać. Pokaż, że Twoja aplikacja jest przemyślana i nie wysyłasz 100 takich samych CV bez czytania ogłoszenia. 2 zdania w podsumowaniu wystarczą aby CV korelowało z danym ogłoszeniem (pisząc o Twoich aspiracjach i wspólnych wartościach), co zainteresuje rekrutera.
Jeśli interesuje Cię konkretna oferta i pracodawca, wejdź na jego stronę dotyczącą kariery, poczytaj o wartościach firmy i sprawdź co jest wspólne z Twoim sposobem działania i myślenia. Pracodawca będzie pod wrażeniem, że już na etapie CV sprawdziłaś takie informacje i zaangażowałaś się w proces.

Wypisz wszystkie organizacje studenckie i stowarzyszenia, w których byłaś członkiem.

Organizacje studenckie to najlepsze miejsca na start do zdobycia pierwszego doświadczenia. Możesz nauczyć się tam zarządzania projektami, negocjacji, promocji, czy komunikacji w zespole. Te wszystkie umiejętności będziesz wykorzystywać w swojej pracy codziennej. Dodatkowo, pracodawca doceni, że poza studiami masz też dodatkowe zainteresowania i jesteś zaangażowana w pozyskiwanie wiedzy poprzez różne sposoby i inicjatywy.
Pro tip: jeśli masz taką możliwość i jesteś na pierwszym lub drugim roku studiów, pomyśl o wzięciu udziału w programie ambasadorskim organizowanym przez pracodawców. Dzięki takiemu programowi, poznasz studentów z różnych miast, zdobędziesz pierwsze doświadczenie współpracy z biznesem i poszerzysz swoje horyzonty. To także świetny sposób aby zobaczyć jak firmy współpracują z Twoją uczelnią i jaki Ty możesz mieć na to wpływ. Często, firmy, które poszukują ambasadorów, po zakończeniu programu zapraszają na staż do swojej firmy.\

Pamiętaj o dobrym poziomie języka obcego.

Jeśli zaczniesz szukać pracy za kilka miesięcy, już teraz skup się na dobrym poziomie języka obcego, w szczególności angielskiego. Na rynku jest niewiele firm, które działają tylko w Polsce, a angielski to kluczowy język w komunikacji międzynarodowej. Skorzystaj z czasu na studiach i zainwestuj go w naukę. W swoim CV zaznacz poziom jakim się posługujesz (najlepiej w skali A1 – C2) i nie kłam. Wiele osób zawyża swój poziom języka, tym samym stawiając się w nieuczciwej pozycji, a weryfikację poziomu można zrobić w 10 minut.

Pochwal się swoimi wynikami z liceum.

Jeśli Twoje liceum znajduje się w rankingu najlepszych szkół w Polsce, osiągnęłaś świetną średnią lub zdobyłaś nagrodę dyrektora szkoły – koniecznie o tym napisz. To także pokaże, że inwestujesz swój czas w naukę, pracujesz i starasz się osiągać dobre wyniki.

Wypisz kursy i szkolenia, które odbyłaś.

Warto aby takie kursy korelowały z pracą, którą wykonujesz. Poszukaj w sieci darmowych szkoleń, zdobądź wiedzę i wypisz je w swoim CV. Rekruter może zapytać Cię, kto przeprowadzał szkolenie lub ile czasu trwało – przygotuj sobie odpowiedź na te pytania wcześniej.

Zainwestuj czas w stworzenie dobrego CV.

Gdy już masz wiedzę, jak takie CV powinno wyglądać, nie odkładaj jego tworzenia na ostatni moment.
Napisanie może zająć Ci kilka godzin i jego zrobienie w ciągu jednego dnia nie jest oczywiste.
Jeśli nie wiesz jak się za nie zabrać, skorzystaj ze wsparcia konsultanta, który przejdzie z Tobą całą ścieżkę, przygotuje za Ciebie treść i aspekty graficzne. W ten sposób, zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną stanie się pewniakiem.

Zostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Copyright 2023 Onadlaniej.pl | Polityka prywatności